2012 World Championships - NAC



Overall Winner Miguel Angel Cerezo Nieto

Tall
1   Miguel Angel Cerezo Nieto   (Spain)
2   Felix Decker   (Germany)
3   Nikolaos Kavgas   (Greece)
4   Jurijs Gucans   (Latvia)
5   Mikhail Beltyukov   (Russia)
6   Christian Wagner   (Germany)
7   Guillaume Petit   (France)
8   Gleb Kokorin   (Israel)
9   Tarik Mustafa   (Cyprus)

Medium
1   Vladislav Tarabarin   (Russia)
2   Hermanis Plisko   (Latvia)
3   Sergii Babchuk   (Ukraine)
4   Dorian Berger   (Germany)
5   Mehmet Kasap   (Turkey)
6   Anatoly Shvedov   (Russia)
7   Rick Burnett   (Netherlands)
8   Igor Belodedov   (Russia)
9   Ervins Balodis   (Latvia)
10   Shadin Singh Maibam   (India)

Short
1   Laroslav Kasandrovych   (Ukraine)
2   Adam Kosacki   (Poland)
3   Julio Garcia Pampin   (Spain)
4   Slava Khubezhov   (Russia)
5   Birk Luther   (Germany)
6   Mario Canete Rubio   (Spain)
7   Georgios Athanassiou   (Greece)
8   Pradipkumar Singh Khundrakpam   (India)
9   Raul Garcia Fernandez   (Spain)
10   Evgeny Shevtchuk   (Russia)
-   Steven Badger   (United Kingdom)
-   Antoine Duranthon   (Greece)
-   Maxim Kutuzov   (Germany)
-   Jérome Peuchot   (Greece)
-   Ferrao Roshan   (India)
-   Shankar Shivanna Gowda   (India)

Junior
1   Robert Fisers   (Latvia)
2   Landan Singh Naorem   (India)
3   Semyon Nakhutsrishvilli   (Russia)
4   Sergey Pianykh   (Russia)
5   Priyobarta Singh Wangkheirakpam   (India)
6   Maxim Buyankin   (Russia)
7   Mariusz Czerniewicz   (Poland)
8   Grazvydas Narusevicius   (Lithuania)
9   Denis Abakumov   (Spain)

Masters 40+
1   Andrzej Rak   (Poland)
2   Emilio Scoop   (Netherlands)
3   Jerry Thielmann   (Germany)
4   Igor Volosatov   (Ukraine)
5   Stéphane Machovic   (France)
6   José Maria Forte Armengou   (Spain)
7   Sergey Tcheremnykh   (Russia)
8   Sergey Kryukov   (Russia)
9   Mykhayil Kuzmyn   (Ukraine)
10   Vitaly Zonov   (Russia)
-   Angel Amurgo Parra   (Spain)
-   Michael Cauchois   (France)
-   Andrey Ivanenko   (Russia)
-   Sergey Kapusta   (Russia)
-   Tsitsikas Konstaninos   (Greece)
-   Hervé Laget   (France)

Masters 50+
1   Uwe Warcaba   (Germany)
2   Enrico Lückemann   (Germany)
3   Aivars Visockis   (Latvia)
4   Leo DenBreems   (Netherlands)
5   Juan Jose Lopez Rodriguez   (Spain)
6   Pavel Pligin   (Russia)
7   Oleg Kulakov   (Russia)
8   Benrabah Boufalga   (France)

Athletic Physique Overall Winner
Sergey Matusevitch

Athletic Short
1   Dietmar Haubold   (Germany)
2   Furio Coppelli   (Italy)
3   Denis Nikonov   (Russia)
4   Sascha Fuge   (Germany)
5   Igor Tchizhov   (Russia)
6   Mustafa Behlül   (Cyprus)
7   Roman Gaynullin   (Russia)
8   Aleksandr Lazarev   (Russia)
9   Alik Akhmetshin   (Russia)

Athletic Tall
1   Sergey Matusevitch   (Belarus)
2   Roman Kultchik   (Belarus)
3   Nikita Komarov   (Russia)
4   Raul Lopez Rodriguez   (Spain)
5   David Böhme   (Germany)
6   Jurii Spasokukotski   (Ukraine)
7   Stanislav Kirbitov   (Russia)
8   Andreas Mirchel   (Germany)
9   Ivan Christolyubov   (Russia)
10   Ivars Miluzs   (Latvia)
-   Cevher Conuldas   (Turkey)
-   Stasis Gabrulevitchus   (Russia)
-   Nerijus Janusauskas   (Lithuania)
-   Oleksandr Samoylenko   (Ukraine)
-   Konstantinos Stamatis   (Greece)

© MuscleMemory