2008 Natural Olympia - INBA



Overall Winner Tim Martin (2)

Tall
1   Rodger Waters   (United Kingdom)
2   Chad Martin (2)   (United States)
3   Darvin Hinkle   (United States)
4   Douglas Bueckert   (Canada)
5   Steve Faatau   (Australia)
6   Mo Hayes   (United States)
7   Marc Duperron   (Canada)
8   Doug Holmberg   (United States)
9   Augie Cowan   (United States)
10   Patrick Bagwell   (United States)
11   Shawn Shelley   (United States)
12   Kenneth Williams   (United States)

Medium-Tall
1   Tim Martin (2)   (Australia)
2   Sammy Sisk   (United States)
3   Michael Ferencsik   (United States)
4   Anthony Macaraeg   (United States)
5   Cesar Salas   (United States)

Medium
1   Trevor Huni   (Australia)
2   Trevor Dawson   (United States)
3   Tyler Alexander   (United States)
4   Peka Bennefield   (United States)
5   Bob Patterson   (United States)
6   Ace Baldwin   (United States)
7   Eric Lipton   (United States)

Short
1   Thomas Anderson   (United States)
2   Marcus Dungen   (United States)
3   Nhon Ly   (United States)
4   Anton Golemanov   (Bulgaria)
5   Nikollaq Muco   (Albania)
6   Reginald Figgs   (United States)
7   Yovko Tihov   (Bulgaria)
8   Phillip Dell   (United States)

Junior
1   Aaron Cooper   (United States)
2   Anton Golemanov   (Bulgaria)
3   Yovko Tihov   (Bulgaria)
4   Marc Petzke   (Australia)
5   Cesar Salas   (United States)

Masters Overall Winner
Sammy Sisk

Masters 40+ Tall
1   Rodger Waters   (United Kingdom)
2   Douglas Bueckert   (Canada)
3   Peka Bennefield   (United States)
4   Michael Ferencsik   (United States)
5   Augie Cowan   (United States)

Masters 40+ Short
1   Marcus Dungen   (United States)
2   Jerry Yeung   (Tahiti)
3   Nhon Ly   (United States)
4   Nikollaq Muco   (Albania)
5   Bob Patterson   (United States)
6   Reginald Figgs   (United States)
7   Paul Anderton   (Australia)
8   Eric Lipton   (United States)

Masters 50+ Tall
1   Sammy Sisk   (United States)
2   Doug Holmberg   (United States)
3   Patrick Bagwell   (United States)
4   Ian Nordahl   (Australia)
5   Jase Dawson   (Canada)
6   James Ingebretsen   (United States)

Masters 50+ Short
1   George Fuller   (United States)
2   Harry Haureliuk   (Australia)
3   Stephen Rovella   (United States)

Masters 60+
1   Harry Haureliuk   (Australia)
2   Ian Nordahl   (Australia)
3   Paul Devine   (United States)
4   Wayne Lloy   (Canada)
5   Richard Seguin   (Canada)

Masters 70+
1   Karl Marshall   (United States)
2   Bill Cunningham   (United States)
3   Fredric Hefter   (United States)

Professional
1   Philip Ricardo Jr
2   Warren Clampit
3   Moses Ajala
4   Marcus Dungen
5   Nhon Ly
6   Trevor Dawson
7   Michael Ferencsik
8   Craig Toth
9   Marco Pagnanelli
10   Ace Baldwin
11   Reginald Figgs
12   Tyler Alexander

Physically Challenged Standing
1   Michael Larry   (United States)
2   Andy Harrison   (Australia)
3   Tyson McClanahan   (United States)
4   Carlos Font   (United States)

Physically Challenged Seated
1   Eddie Valenzuela   (United States)
2   Ryan Smithson   (United States)
3   Angel Munoz   (United States)

© MuscleMemory