2004 Natural Olympia - INBA



Overall Winner Warren Clampit

Tall
1   Robert Moore (2)   (United States)
2   Sammy Sisk   (United States)
3   Douglas Bueckert   (Canada)
4   Sean Hawthorne   (Canada)
5   Greg Grant   (United States)
6   Roy Perry   (United States)
7   Nate Newell   (United States)
8   Daniel Underwood   (United States)

Medium-Tall
1   Chad Martin (2)   (United States)
2   Tim Martin (2)   (Australia)
3   Brad Walker   (United States)
4   Steve L Brown   (United States)
5   Vic Oueilhe   (United States)
6   Ron Page   (United States)
DQ   Paris Kiripatea   (Australia) (had been overall winner)

Medium
1   Warren Clampit   (Australia)
2   Michael Stewart   (United States)
3   Domenic Cannizzaro   (Australia)
4   James Nanney   (United States)
5   Robert Daniels   (United States)
6   Rodney Gaines   (United States)
7   Ace Baldwin   (United States)
8   Kirk Reese   (United States)

Short
1   Raymond Myall   (United States)
2   Moses Ajala   (United States)
3   Alain Weber   (France)
4   Roland Ho Jr   (United States)
5   John Gerard Debono   (Malta)
6   Troy Craig   (United States)
7   Eric Lipton   (United States)

Teen
1   Brian Fortner   (United States)
2   Don Fowler   (United States)
3   Chris Boehlke   (United States)
4   Juan Carlos (1)   (United States)

Junior
1   Storm DeSmeth   (Australia)

Masters Overall Winner
Robert Moore (2)

Masters Tall
1   Robert Moore (2)   (United States)
2   Sammy Sisk   (United States)
3   Douglas Bueckert   (Canada)
4   Greg Grant   (United States)
5   Vic Oueilhe   (United States)
6   Nate Newell   (United States)
7   Dexter Robeson   (United States)
8   Phil Busch   (United States)

Masters Medium
1   Michael Stewart   (United States)
2   Brad Walker   (United States)
3   Charles Blanks   (United States)
4   David O'Neil   (United States)
5   Ron Page   (United States)
6   Samuel Plair   (United States)

Masters Short
1   Raymond Myall   (Australia)
2   Moses Ajala   (United States)
3   Alain Weber   (France)
4   Keri Onyewu   (New Zealand)
5   James Nanney   (United States)
6   Kirk Reese   (United States)

Masters 35+
1   Roy Perry   (United States)
2   Rodney Gaines   (United States)
3   Steve L Brown   (United States)
4   Eric Lipton   (United States)

Masters 50+
1   Harry Haureliuk   (Australia)
2   David O'Neil   (United States)
3   Terrence Patriquin   (United States)
4   Ron Mango   (United States)
5   Charles Thompson   (Canada)
6   Johnny Aliotti   (United States)
7   Carl Gaines   (United States)

Masters 60+
1   Tony Buttacavoli   (United States)
2   Eddie Brown   (United States)
3   Mervyn Dodd   (Australia)
4   William Klemme   (United States)

Masters 70+
1   Karl Marshall   (United States)
2   Fredric Hefter   (United States)

Professional
1   Danny Chau   (Australia)
2   Rico Browning   (United States)
3   Chad Martin (2)   (United States)
4   Moses Ajala   (United States)
5   John Hansen   (United States)
6   Kevin Weiss   (Canada)
DQ   Philip Ricardo Jr   (United States) (had been 1st)
DQ   David Whittaker   (United States) (had been 2nd)

Physically Challenged Standing
1   Michael Larry   (United States)
2   Javier Cortes   (United States)

Physically Challenged Seated
1   Ron Miner   (United States)

© MuscleMemory