2010 Central American and Caribbean Championships - IFBB



Overall Winner Hugo Marquez

Super-HeavyWeight
1   Garwin Philips   (Barbados)
2   Sydney Outten   (Bahamas)

HeavyWeight
1   Yunard Philips   (Netherlands Antilles)
2   William Prescott   (Barbados)
3   Damion Daniel   (Grenada)
4   Luis Marquez   (Venezuela)
5   Albert Kelly   (Aruba)
6   Ollyn Martin   (Antigua and Barbuda)
-   Vernon Carty   (Anguilla)
-   Charles Johnson (3)   (Bahamas)
-   Collin Lazarus   (St Kitts and Nevis)

Light-HeavyWeight
1   Hugo Marquez   (Columbia)
2   Guiver Scholten   (Aruba)
3   Sandro Ramirez   (Dominican Republic)
4   Rigoberto Yarzaguray   (Aruba)
5   Dechon Durity   (Trinidad)
6   Steve Williams (2)   (Antigua and Barbuda)
-   Lawrence Belfon   (Trinidad)
-   Marc Anthony Gomez   (Aruba)
-   Kenroy Hensley   (US Virgin Islands)
-   Ellis Thomas   (Grenada)

MiddleWeight
1   Luis Ricardo Plata   (Columbia)
2   Rene Griffith   (Barbados)
3   Hasten Ali   (Venezuela)
4   Vernon Francis   (St Kitts and Nevis)
5   Jose Corona   (Aruba)
6   Ronald Brooks   (Trinidad)
-   Desmond Bain   (Bahamas)
-   Dario Bryan   (Barbados)
-   Raymond Figueroa   (Aruba)

Light-MiddleWeight
1   Orson Martin   (Antigua and Barbuda)
2   Ramon Broomes   (Barbados)
3   Verdine Connor   (Anguilla)
4   Alfredo Santana Velazquez   (Puerto Rico)
5   William Sanchez   (Netherlands Antilles)
6   Daniel Metelis   (Aruba)
-   Therold Babb   (Barbados)
-   Daniel Bordas   (Nicaragua)
-   Winston Christian   (Trinidad)
-   Gustavo Mazariegos   (Guatemala)
-   Belisario Mendez   (Venezuela)
-   Desmond Paul   (St Kitts and Nevis)
-   Edgar Pineda   (El Salvador)

WelterWeight
1   Jesus Cabrera   (Puerto Rico)
2   Anderson Bispham   (Barbados)
3   Diego Salinas   (El Salvador)
4   Angelo Engelhart   (Netherlands Antilles)
5   Marlon Carrillo   (Nicaragua)
6   Damian George   (Trinidad)
-   Ovir Alecio   (Guatemala)
-   John Bennett   (Aruba)
-   Michael Connor   (Anguilla)
-   Leroy Maxwell   (Bermuda)
-   Jalmyn Myers   (St Kitts and Nevis)
-   Cherry Pekeri   (Netherlands Antilles)
-   Jhonathan Prieto   (Venezuela)
-   Sandy Serrano   (Aruba)
-   Craig Silvera   (Bahamas)
-   Julian Tucker   (Bahamas)

LightWeight
1   Arnaldo Libert   (Aruba)
2   Patrick Harris   (Barbados)
3   Renel Charles   (Trinidad)
4   William Ochoa Uman   (El Salvador)
5   William Littrean   (Trinidad)
6   Jhofran Martinez   (Venezuela)
-   Geshuane Clarke   (Anguilla)
-   Javaughn Dill   (Bermuda)
-   Lynden Fowler   (Bahamas)
-   Lucien Gamiette   (Saint Maarten)
-   Getienne Panneflek   (Netherlands Antilles)
-   Roosevelt Retana   (Guatemala)
-   Jose Triana   (Aruba)

BantamWeight
1   Kelton Thomas   (Trinidad)
2   Paul Edward Wilson (2)   (Bahamas)
3   Enderson Ramirez   (Venezuela)
4   John Rios   (Aruba)
5   Michael Worrell   (Barbados)
6   Junior Adams   (Antigua and Barbuda)
-   Jose Luis Mejias   (Venezuela)
-   Erick Nuyens   (Guatemala)
-   Mario Olmedo   (El Salvador)
-   Antonio Soares   (Bermuda)
-   Hazel Sparen   (Netherlands Antilles)
-   Jaime Suruy   (Guatemala)

Junior
1   Ramon Broomes   (Barbados)
2   Renel Charles   (Trinidad)
3   Edgar Pineda   (El Salvador)
4   Dario Bryan   (Barbados)
5   Justin Smith   (Antigua and Barbuda)
6   Geshuane Clarke   (Anguilla)
-   Richard Galindo   (Venezuela)
-   Ulises Macz   (Guatemala)
-   Darwin Rodgers   (Aruba)

Masters
1   Yunard Philips   (Netherlands Antilles)
2   William Prescott   (Barbados)
3   Albert Kelly   (Aruba)
4   Luis Marquez   (Venezuela)
5   William Littrean   (Trinidad)
6   Jose Corona   (Aruba)
-   Lawrence Belfon   (Trinidad)
-   Lucien Gamiette   (Saint Maarten)
-   Daniel Metelis   (Aruba)
-   Craig Silvera   (Bahamas)
-   Jaime Suruy   (Guatemala)
-   Julian Tucker   (Bahamas)
-   Rufino Windster   (Netherlands Antilles)

© MuscleMemory