2009 Central American and Caribbean Championships - IFBB




Super-HeavyWeight
1   Philip Clahar   (Jamaica)
2   Jaime Bolens   (El Salvador)
3   Garwin Philips   (Bermuda)
4   Martin Ollyn   (Antigua and Barbuda)
5   Richard Waterman   (Barbados)
6   Andre Alvin   (Netherlands Antilles)

HeavyWeight
1   Juan Carlos Vega   (Puerto Rico)
2   William Prescott   (Barbados)
3   Joshua Fred Sanchez   (Puerto Rico)
4   Teddy Gray   (Bahamas)
5   Damion Daniel   (Grenada)
6   Collin Lazarus   (KN)
-   Arien Cado   (Netherlands Antilles)
-   Robert Harris (4)   (Bahamas)
-   Oswin Jones   (Guyana)
-   Richard Noel   (Trinidad)

Light-HeavyWeight
1   Martinus Durrant   (Barbados)
2   Yunard Philips   (Netherlands Antilles)
3   Desmond Bain   (Bahamas)
4   Lawrence Belfon   (Trinidad)
5   Wayne Liddie   (KN)
6   Ellis Thomas   (Grenada)
-   Chad Henry   (Grenada)

MiddleWeight
1   James Darling   (Bahamas)
2   Owen Dottin   (Barbados)
3   Ricardo Bascombe   (Barbados)
4   Winston Christian   (Trinidad)

Light-MiddleWeight
1   Ross Caesar   (Bermuda)
2   Phillippeaux MacKenzie   (Haiti)
3   Therold Babb   (Barbados)
4   Alfred Jarvis   (Antigua and Barbuda)
5   Itano Bachelor   (Antigua and Barbuda)
6   Devon Bean   (Bermuda)
-   Kerre Charles   (Grenada)
-   Median Charles   (Grenada)
-   Verdine Connor   (Anguilla)
-   Rawle Greene   (Guyana)
-   Nigel Layne   (Grenada)
-   Desmond Paul   (Anguilla)
-   Cherry Pekeri   (Netherlands Antilles)
-   Raphael Whylly   (Bahamas)

WelterWeight
1   Hoskin Worrell   (Barbados)
2   Laron Gibson   (Barbados)
3   Albert Jordan   (Guyana)
4   Ramon Broomes   (Barbados)
5   Elsward Martina   (Netherlands Antilles)
6   Damian George   (Trinidad)
-   Alfredo Allen   (Antigua and Barbuda)
-   Clint Duke   (Guyana)
-   Leslie Hutchinson   (Grenada)
-   Leroy Maxwell   (Bermuda)
-   Reginald Rafael   (Aruba)

LightWeight
1   Diego Salinas   (El Salvador)
2   Patrick Harris   (Barbados)
3   Dexter Littrean   (Trinidad)
4   Kelton Thomas   (Trinidad)
5   Javaughn Dill   (Bermuda)
6   Kevin Lacle   (Aruba)
-   Jason Gilbert   (Grenada)

BantamWeight
1   Hemradj Mulai   (Aruba)
2   Marlon Bennett   (Guyana)
3   Mario Olmedo   (El Salvador)
4   Joel Ross   (Grenada)

Junior
1   Ramon Broomes   (Barbados)
2   Kevin Lacle   (Aruba)
3   Reginald Rafael   (Aruba)
4   Eutroy Libura   (KN)

Masters
1   James Darling   (Bahamas)
2   Yunard Philips   (Netherlands Antilles)
3   Jaime Bolens   (El Salvador)
4   Dexter Littrean   (Trinidad)
5   Desmond Bain   (Bahamas)
6   Damian George   (Trinidad)
-   Median Charles   (Grenada)
-   Leslie Hutchinson   (Grenada)
-   Raphael Whylly   (Bahamas)

© MuscleMemory